Przedwczesny wytrysk czyli jak przedłużyć stosunek

Udane życie seksualne to fundament każdej relacji partnerskiej. Niestety, niekiedy sielankę zakłócają zaburzenia erekcji czy przedwczesny wytrysk. Mogą one skutecznie odebrać radość z uprawiania seksu i być przyczyną licznych napięć między kochankami. Ponadto bardzo często stanowią źródło frustracji u mężczyzny – wszak dla każdego mężczyzny sprawność seksualna to priorytet. Czym tak naprawdę jest przedwczesny wytrysk? Czy można skutecznie walczyć z tą wstydliwą przypadłością? W jaki sposób przedłużyć stosunek i poczuć 100% satysfakcji?

Przedwczesny wytrysk – czyli co?

problem z przedwczesnym wytryskiem dotyczy młodych mężczyznDefinicja przedwczesnego wytrysku jest dość płynna. Przedwczesny wytrysk określany jest bowiem jako niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów przed upłynięciem minimum dwóch minut od rozpoczęcia stosunku. Jest to jednak podejście bardzo teoretyczne, bo wedle tej definicji minimalnie dłuższy stosunek już nie jest kwalifikowany jako wytrysk przedwczesny. Ale w rzeczywistości oboje partnerów potrzebuje znacznie więcej czasu by osiągnąć satysfakcję ze stosunku seksualnego.

Problem przedwczesnego wytrysku to najczęstsza dysfunkcja seksualna u mężczyzn, szczególnie młodych. Problem ten dotyczy nawet 20 – 30% mężczyzn, z czego mniej niż połowa szuka z tego powodu pomocy lekarskiej. U mężczyzn dotkniętych tym problemem wytrysk następuje tuż po rozpoczęciu aktu seksualnego lub nawet przed nim, zanim jeszcze nastąpi penetracja. Ważnym aspektem przedwczesnego wytrysku jest całkowity brak kontroli mężczyzny nad problemem. Staje się to przyczyną napięcia w związku oraz rzutuje na wzajemne relacje nie tylko w sypialni. Wtedy poza rozwiązaniem problemu samego przedwczesnego wytrysku mogą być konieczne wizyty u seksuologa w celu odbudowy bliskich relacji.

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Przyczyn przedwczesnego wytrysku można upatrywać w wielu problemach. U młodych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne, nadmierna reaktywność na bodźce seksualne może naturalnie prowadzić do zbyt szybkiego wytrysku. Podobnie rzecz ma się w przypadku braku regularnego współżycia i sporadycznych kontaktów seksualnych.

Psychiczne przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą wynikać z reakcji nerwicowych, spowodowanych wcześniejszymi problemami z przedwczesnym wytryskiem. Lęk związany z obawą przed powtórzeniem epizodu przedwczesnego wytrysku nasilać może reakcję organizmu na bodźce seksualnie i paradoksalnie prowadzić do nasilenia problemu.

Innymi przyczynami przedwczesnego wytrysku są schorzenia organizmu. Zaburzenia funkcjonowania organizmu, choroby przewlekłe czy nałogi sprzyjające przedwczesnemu wytryskowi to:

  • alkoholizm i narkomania,
  • choroby układu moczowo – płciowego,
  • nadwrażliwość żołędzi,
  • zbyt krótkie wędzidełko żołędzi,
  • cukrzyca,
  • schorzenia neurologiczne.

Jak radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Jeśli przedwczesny wytrysk wynika z obecności wspomnianych schorzeń organicznych, rozwiązaniem problemu może być wyleczenie choroby podstawowej. A inne sprawdzone sposoby? Jak przedłużyć stosunek?

  • przed rozpoczęciem stosunku można zastosować na żołądź maść znieczulającą, która zmniejszy odczuwanie doznań seksualnych
  • warto trenować mięśnie Kegla; te mięśnie odpowiedzialne za powstrzymywanie strumienia moczu można trenować w dowolnym momencie dnia – najlepiej jak najczęściej
  • skuteczna okazuje się być technika uciskowa, praktykowana solo lub w parze; gdy zbliża się moment wytrysku należy ucisnąć nasadę żołędzi lub pociągnąć jądra w dół, co powinno opóźnić ejakulację; po chwili można kontynuować stosunek seksualny.

Tego typu techniki nie zadziałają natychmiastowo – zazwyczaj potrzeba od trzech do sześciu miesięcy, by zauważyć różnicę w jakości życia seksualnego. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem rozwiązań farmakologicznych to nie pozostaje Ci nic innego…