Punkt G – mocne doznania gwarantowane!

O punkcie G krąży już tyle mitów, że niektórzy nie są pewni co do rzeczywistego istnienia tej niezwykle wrażliwej strefy. Czy rzeczywiście stymulowanie tego tajemniczego punktu w pochwie jest w stanie dać kobiecie niewyobrażalne doznania seksualne? Gdzie miałby znajdować się punkt G i jak do niego trafić? Czy mężczyźni też posiadają owy punkt? Czas najwyższy dowidzieć się, ile jest w tym wszystkim tak naprawdę prawdy.

Punkt G – cóż to takiego?

gdzie jest punkt g u kobietyPunkt G uznawany jest za jeden z najwrażliwszych obszarów kobiecego cała, a poszukiwania tej strefy erogennej mają miejsce wewnątrz pochwy. Punkt G został po raz pierwszy opisano w roku 1957, a zrobili to John Perry i Beverly Whipple. Punkt ten nosi nazwę Gräfenberga na cześć niemieckiego lekarza Ernsta Gräfenberga. Tak naprawdę to jest to dość tajemnicze miejsce w ciele kobiety, a jego dokładna lokalizacja nie jest do końca znana, gdyż nie każdemu udaje się go rzeczywiście odnaleźć i nie ma na to niezbitych dowodów. Jest to niewielkie i do tego bardzo wrażliwe miejsce, które znajduje się na przedniej ścianie pochwy. Zakłada się, że przestrzeń G znajduje się w okolicy pięciu centymetrów powyżej wejścia pochwy, a sam punkt G przebiega wzdłuż cewki moczowej i fmoże mieć do dwóch centymetrów. Według Ernsta punkt ten jakby pulsuje, gdy kobieta jest pobudzona seksualnie, co objawia się uwypukleniem punktu G na przedniej ścianie pochwy. Mówi się także, że owy obszar stanowi skupisko zakończeń nerwowych, naczyń krwionośnych i gruczołów, które to umiejscowione są wokół cewki moczowej. Wiele się o tej strefie erogennej mówi, ale tak naprawdę to nadal brakuje jednoznacznych dowodów na istnienie punktu G. Warto jednak przekonać się na sobie i pobawić się w poszukiwacza rozkoszy.

Ciągle o kobietach, a co z mężczyznami? Czy oni też mają coś takiego jak punkt G? Wielu ekspertów twierdzi, że u panów punktem G jest prostata. Chociaż może to brzmieć dosyć dziwnie, to jednak stymulowanie tego miejsca może przyczynić się do przeżycia znacznie silniejszego niż normalnie orgazmu. Jak znaleźć punkt G u mężczyzny? Tego tłumaczyć raczej nie trzeba a z pewnością warto spróbować bo wrażenia mogą okazać się wspaniałe.

W poszukiwaniu rozkoszy, czyli jak znaleźć punkt G?

Gdzie jest punkt G – takie pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn na całym świecie. Rozpoczęcie poszukiwań w celu jego znalezienia  przy pomocy penisa mija się z celem. Jest on bowiem zbyt twardy we wzwodzie, a ponadto mało elastyczny i niewystarczająco ruchliwy. Oczywiście inaczej to wygląda, gdy to miejsce zostanie już odnalezione. W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że męski członek chociażby otrze się o tą wrażliwą strefę kobiecego ciała. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że jest to możliwe do osiągnięcia jedynie w niektórych pozycjach. Najlepiej jest szukać punktu G palcami – środkowym i wskazującym. Należy je złączyć razem i skierować dłoń ku górze. Czasami wystarczy sam palec wskazujący. Po wejściu do pochwy, należy skierować dłoń w górę ku przedniej części pochwy, po czym uciskać obszar punkt po punkcie, aż do natrafienia na szorstkie miejsce. Punkt G można porównać do zgrubienia, rodzaju guziczka znajdującego się na ścianie pochwy.

Punkt G można szukać także językiem, gdyż miejsce to usytuowane jest stosunkowo blisko wejścia do pochwy. Oralne pieszczoty mogą zatem okazać się bardzo pomocne. Za szukanie najlepiej brać się wtedy, gdy kobieta jest podniecona, gdyż wówczas dochodzi do uwypuklenia tego magicznego guziczka. Co ciekawe nie brakuje najróżniejszych gadżetów erotycznych, które mają ułatwić kobiecie znalezienie tego czułego miejsca, jak chociażby specjalnie zagięty wibrator do stymulacji punktu G. Mam nadzieję, ze powyższy wpis rozwiał Wasze wątpliwości i nikt nie zapyta więcej gdzie jest punkt G i w jaki sposób go stymulować by doprowadzić kobietę do orgazmu.

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. Robert pisze:

  Zawsze zastanawiałem się gdzie jest punkt g – teraz już chyba wiem.
  Może znajdzie się jakaś chętna niewiasta do wypróbowania moich umiejętności?:P

 2. Tereska pisze:

  Mi się jeszcze nie zdarzyło szukać punktu G, ale mój mężczyzna znajduje go bez problemu.
  A doznania się nieziemskie.
  Fajny artykuł, aż się chce eksperymentować 🙂

 3. Bond445 pisze:

  Jeśli chcecie być super kochankami poczytajcie o pozycjach Kamasutry, a wasz seks się zmieni 🙂
  Praktyka czyni mistrza, a panienki odpływają – odlot. Wiem co mówię.

 4. aNKA pisze:

  podobno pozycja na jeźdźca najlepiej stymulacje ten punkt. Ktoś próbował?

 5. Kamil45 pisze:

  spróbuj zagiętego wibratora do stymulacji punkt G.
  Moja dziewczyna sobie chwali,a użyty w czasie naszych igraszek dodatkowo podkręca atmosferę. Kiedyś mieliśmy problem,bo nie mogliśmy go znaleźć i już myślałem, że to jakieś brednie.
  Dobrze, że drążyłem temat, naprawdę warto 🙂 orgazm murowany …

 6. Baska pisze:

  ciekawy wątek 🙂 sama mojego guziczka rozkoszy nie wyszukałam, ale ja mam bardzo malutkie i króciutkie paluszki, więc trudno było coś nimi wybadać.
  Za to gdy czuję paluszki mojego Mężusia w sobie, wiem, że ten punkt naprawdę istnieje i nie jest to mit 🙂 a doznania cudowne.

 7. Goska2000 pisze:

  Ja bym się tam nie jarał mitycznym punktem g, który albo istnieje, albo nie:P Dobry seks to nie tylko jakaś chora mapa ciała ale atmosfera, klimat i dobra zabawa:) Reszta przychodzi sama, jak się skupiamy na punktach g, orgazmach i takich tam rzeczach to przeważnie wychodzi jedna wielka klapa:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *