Nowa partnerka, brak doświadczenia w łóżku, liczne choroby organiczne – to wszystko może powodować problemy z przedwczesnym wytryskiem u mężczyzn w każdym wieku. Udane życie seksualne to fundament każdej relacji partnerskiej. Niestety, niekiedy sielankę zakłócają zaburzenia erekcji czy przedwczesny wytrysk. Mogą one skutecznie odebrać radość z uprawiania seksu i być przyczyną licznych napięć między kochankami.
Ponadto bardzo często stanowią źródło frustracji u mężczyzny – wszak dla każdego mężczyzny sprawność seksualna to priorytet. Czym tak naprawdę jest przedwczesny wytrysk? Czy można skutecznie walczyć z tą wstydliwą przypadłością? W jaki sposób przedłużyć stosunek i poczuć 100% satysfakcji?
Przedwczesny wytrysk – czym jest i skąd się bierze?
Definicja przedwczesnego wytrysku jest dość płynna. Przedwczesny wytrysk określany jest bowiem jako niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów przed upłynięciem minimum dwóch minut od rozpoczęcia stosunku. Jest to jednak podejście bardzo teoretyczne, bo wedle tej definicji minimalnie dłuższy stosunek już nie jest kwalifikowany jako wytrysk przedwczesny. Ale w rzeczywistości oboje partnerów potrzebuje znacznie więcej czasu by osiągnąć satysfakcję ze stosunku seksualnego.
Problem przedwczesnego wytrysku to najczęstsza dysfunkcja seksualna u mężczyzn, szczególnie młodych. Problem ten dotyczy nawet 20 – 30% mężczyzn, z czego mniej niż połowa szuka z tego powodu pomocy lekarskiej. U mężczyzn dotkniętych tym problemem wytrysk następuje tuż po rozpoczęciu aktu seksualnego lub nawet przed nim, zanim jeszcze nastąpi penetracja.
Ważnym aspektem przedwczesnego wytrysku jest całkowity brak kontroli mężczyzny nad problemem. Staje się to przyczyną napięcia w związku oraz rzutuje na wzajemne relacje nie tylko w sypialni. Wtedy poza rozwiązaniem problemu samego przedwczesnego wytrysku mogą być konieczne wizyty u seksuologa w celu odbudowy bliskich relacji.
Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?
Przyczyn przedwczesnego wytrysku można upatrywać w wielu problemach. U młodych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne, nadmierna reaktywność na bodźce seksualne może naturalnie prowadzić do zbyt szybkiego wytrysku. Podobnie rzecz ma się w przypadku braku regularnego współżycia i sporadycznych kontaktów seksualnych.
Psychiczne przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą wynikać z reakcji nerwicowych, spowodowanych wcześniejszymi problemami z przedwczesnym wytryskiem. Lęk związany z obawą przed powtórzeniem epizodu przedwczesnego wytrysku nasilać może reakcję organizmu na bodźce seksualnie i paradoksalnie prowadzić do nasilenia problemu.
Innymi przyczynami przedwczesnego wytrysku są schorzenia organizmu. Zaburzenia funkcjonowania organizmu, choroby przewlekłe czy nałogi sprzyjające przedwczesnemu wytryskowi to:
- alkoholizm i narkomania,
- choroby układu moczowo – płciowego,
- nadwrażliwość żołędzi,
- zbyt krótkie wędzidełko żołędzi,
- cukrzyca,
- schorzenia neurologiczne.
Jak radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?
Jeśli przedwczesny wytrysk wynika z obecności wspomnianych schorzeń organicznych, rozwiązaniem problemu może być wyleczenie choroby podstawowej. A inne sprawdzone sposoby? Jak przedłużyć stosunek?
- przed rozpoczęciem stosunku można zastosować na żołądź maść znieczulającą, która zmniejszy odczuwanie doznań seksualnych
- warto trenować mięśnie Kegla; te mięśnie odpowiedzialne za powstrzymywanie strumienia moczu można trenować w dowolnym momencie dnia – najlepiej jak najczęściej
- skuteczna okazuje się być technika uciskowa, praktykowana solo lub w parze; gdy zbliża się moment wytrysku należy ucisnąć nasadę żołędzi lub pociągnąć jądra w dół, co powinno opóźnić ejakulację; po chwili można kontynuować stosunek seksualny.
Tego typu techniki nie zadziałają natychmiastowo – zazwyczaj potrzeba od trzech do sześciu miesięcy, by zauważyć różnicę w jakości życia seksualnego. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem rozwiązań farmakologicznych to nie pozostaje Ci nic innego…
Warto dodać, że problemy tego typu często występują u młodych, niedoświadczonych mężczyzn, którzy nie potrafią panować nad swoimi emocjami a podniecenie związane ze współżyciem jest tak duże, że… pojawia się problem. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą mogę przyjść prezerwatywy nasączone preparatem opóźniającym wytrysk lub specjalne żele, które działają na podobnej zasadzie. Jeśli nie jesteś jeszcze zbyt doświadczony w łóżku to pamiętaj o podstawowej zasadzie, która mówi, że trening czyni mistrza!
Oczywiście na rynku są dostępne również różnego rodzaju suplementy, których zadaniem jest opóźnienie wytrysku – ich skuteczność jest jednak dość słaba i szkoda zawracać sobie nimi głowę.
Kompleksy w sypialni sprzyjają przedwczesnemu wytryskowi – pozbądź się ich!
Wielu facetów ma większe lub mniejsze kompleksy, które sprawiają, że kończą zbyt wcześnie. Do najpopularniejszych męskich problemów należy kompleks małego członka. Szkoda, że nie zdajemy sobie sprawy, że średnia europejska długość penisa we wzwodzie wynosi nieco ponad 14cm – czy znacząco odbiegasz od tej średniej? Jeśli nie – nie masz powodu do zmartwień!
Jeśli mimo tego chciałbyś powiększyć swojego penisa bo wydaje Ci się, że staniesz się przez to kochankiem doskonałym to przeczytaj naszą recenzję tabletek MemberXXL – być może one rozwiążą Twój problem.
Wytrysk = orgazm? Prawda czy fałsz?
Wiele osób używa zamiennie tych sformułowań i dla nich każdy wytrysk jest orgazmem – czy to prawda? Nie! Nie każdy wytrysk znaczy orgazm i nie każdy orgazm jest związany z wytryskiem. Wytrysk nasienia spowodowany jest skurczami mięśni dna miednicy, by go doświadczy facet potrzebuje odpowiedniego podniecenia – konieczna jest tu stymulacja fizyczna. Co ciekawe niektórzy z panów, szczególnie w młodszym wieku doświadczają niekontrolowanego wytrysku podczas snu.
W niektórych przypadkach może dochodzić do tak zwanych suchych orgazmów, sytuacja dotyczy szczególnie młodszych mężczyzn. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być duża ilość stosunków płciowych lub częsta masturbacja.