Dlaczego warto się kochać? Seks na zdrowie!

sekret milosci to udany seksWiele osób boi się rozmawiać o seksie a przecież taka forma okazywania miłości to oprócz przyjemności także aspekty czysto zdrowotne. Okazuje się, że seks korzystnie wpływa na redukcję stresu, problemy z układem sercowym i wiele innych dolegliwości. Dzięki erotycznym igraszkom można cieszyć się znacznie dłużej młodym wyglądem, więc dlaczego by nie spróbować wykorzystać seksu nie tylko dla własnych przyjemności? Czy ktoś w ogóle zastanawiał się kiedyś, ile kalorii spalamy podczas wieczornej zabawy z partnerem w łóżku?

Wpływ seksu na nasze zdrowie

Seks działa jak krem przeciwzmarszczkowy i odmładza? Z pewnością nieraz każdy z nas słyszał tego typu stwierdzenie i to niekoniecznie z ust osób, które chciały nas zachęcić do spędzenia wspólnej nocy. Wiele celebrytów uważa, że swój hollywoodzki wygląd zawdzięcza m.in. właśnie udanemu życiu seksualnemu, a więc musi być w tym choć trochę prawdy. Nic dziwnego więc, że rezygnacja z seksu z powodu podeszłego wieku przyczyni się jeszcze do przyśpieszenia procesów starzenia się organizmu. Co ciekawe, potwierdza to także nauka – kardiolodzy, endokrynolodzy, dermatolodzy, neurolodzy i wielu innych specjalistów.

Oczywiście wraz z wiekiem u większości z nas zmniejsza się także libido i coraz częściej występują problemy z potencją dlatego warto stosować suplementy, które sprawią, że nasza kondycja w łóżku będzie lepsza. Pamiętajmy, że udany seks to nie tylko wspaniałe doznania, ale także lek i kosmetyk w jednym – nie rezygnujmy z niego przedwcześnie!

Seks wpływa zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie. Uważa się, że seks pomaga leczyć przeziębienie, redukuje stres, obniża ciśnienie, wzmacnia serce, leczy bezsenność, zwiększa poczucie bezpieczeństwa, łączy ludzi, łagodzi ból, obniża ryzyko wystąpienia raka prostaty, sprzyja szczupłej sylwetce i łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Seks działa zbawiennie na naszą skórę i włosy, gdyż dzięki uprawianiu miłości poprawia się krążenie. Krew zaczyna bowiem szybciej przepływać przez żyły, w związku z czym dochodzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Do komórek dociera więc więcej życiodajnego tlenu, a wraz z nimi składniki odżywcze. Nic więc dziwnego, że włosy stają się bardziej błyszczące i gładsze, a cera bardziej promienna. Podczas uprawiania seksu, zwiększa się także wydzielanie serotoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za nasze dobre samopoczucie.
miłość to zdrowie

Seks a spalanie kalorii, czyli sposób na przyjemne chudnięcie

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują seksu, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem, czyli jest on niezbędny do utrzymania dobrej formy psychicznej i fizycznej. Ponadto seks może być także rodzajem kuracji odchudzającej, gdyż w czasie stosunku spala się zwykle około czterystu kilokalorii. Samo całowanie się wiąże się ze spalaniem kilkunastu kolejnych kilokalorii.

Można powiedzieć, że przez trzydzieści minut seksu będziesz w stanie spalić od 85 kilokalorii wzwyż, jak sam widzisz dobry seks może być lepszy od najlepszych tabletek na odchudzanie! Tak więc regularne uprawianie miłości przyczynia się do spalania coraz większej ilości kalorii i to w bardzo przyjemny dla obu stron sposób. Seks jest ćwiczeniem zarówno dla umysłu, jak i dla ciała. Przy długotrwałym stosunku, wraz ze zmianami pozycji, można spalić nawet sześćset kilokalorii. Można taką aktywność przyrównać do aerobiku czy też nawet do jazdy na rowerze.

Podczas uprawiania miłości w „pozycji misjonarskiej” jesteśmy w stanie aż 41 kcal na minutę, a przecież pozycji jest znacznie więcej – także tych, które pozwalają spalić znacznie więcej kalorii. W pozycji na łyżeczkę zaangażowane są mięśnie ud i pośladków. W pozycji od tyłu mięśnie ud, pośladków i pleców. „Na jeźdźca” kobieta w minutę może spalić aż 67 kcal, a zaangażowane są mięśnie ud i brzucha. Z kolei „na stojąco” pracują mięśnie pleców i nóg.

Podczas pozycji „mostek” pracują u mężczyzn praktycznie wszystkie mięśnie, a u kobiety mięśnie nóg i pośladków. W pozycji „zatrzask” zaś można spalić w minutę około 68 kcal, a do pracy zaangażowane są wewnętrzne i zewnętrzne mięśnie ud oraz mięśnie ramion i pleców.

Jak sam widzisz – seks to zdrowie i należy dbać o to by pojawiał się w naszym życiu jak najczęściej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *